Działam wtedy, kiedy Ty nawalasz

businessman-432662_1280Windykatorzy to tacy bohaterowie, którzy starają się zadziałać wtedy, kiedy sytuacja wydaje się bardzo trudna i wręcz bez wyjścia. Wchodzimy do akcji zawsze wtedy, kiedy Twojemu wierzycielowi nudzi się już czekanie na to, kiedy zechcesz łaskawie spłacić swoje zobowiązanie wobec nich. Naszym zadaniem jest wydobycie od Ciebie tych pieniędzy, ale nie martw się – nie używamy siły, nie nękamy i nie zabieramy ostatnich pieniędzy, choć wielu z Was tak nas sobie właśnie wyobraża.

Kiedy wchodzimy do akcji? Wtedy kiedy wierzyciel sprzedaje nam Twój dług. Ponieważ płacimy za Ciebie Twoje długi, to nie dziw się, że chcemy odzyskać nasze pieniądze.

Jakich metod używamy najczęściej? Najczęściej działamy telefonicznie. Staramy się z Tobą skontaktować za wszelką cenę, choć Ty bardzo często nazywasz to nękaniem. Jak myślisz, po co wydzwaniamy do Ciebie nawet po kilkanaście razy dziennie? Bo chcemy uchronić cię przed poważnymi problemami. Z nami możesz się jeszcze dogadać. My bardzo chętnie pójdziemy Ci na rękę i rozłożymy Twój dług na raty. Kiedy będziesz wobec nas lojalny, kiedy nie będziesz starał się unikać płacenia, my spokojnie poczekamy na to, kiedy Ty dokonasz spłaty całości.

Niestety nie wszyscy chcą korzystać z możliwości jakie im dajemy. Wiele osób konsekwentnie nie odbiera telefonów i nie odpowiada na mejle. Wtedy nie mamy wyjścia. Oddajemy sprawę do sądu. Ten wydaje we wszystkich przypadkach nakaz zapłaty, który zyskuje klauzulę wykonalności. Następnie wpada w ręce komornika i zaczyna się prawdziwe piekło.